„Autyzm – spektrum elastyczności.”

19 – 20 WRZEŚNIA 2020 r., Gliwice

Kate C. Wild
Kate C. Wild
Adrian Borowik
Adrian Borowik
Edyta Węcławska
Edyta Węcławska
Elżbieta Więcław
Elżbieta Więcław
Magdalena Michalak
Magdalena Michalak

Pierwszym przedsięwzięciem, na jakie chcemy Was zaprosić jest międzynarodowa konferencja szkoleniowa. Tak, tak… szkoleniowa. To znaczy, że po naszym spotkaniu wyjdziecie z konkretnymi informacjami i efektywnymi strategiami dotyczącymi wspierania, budowania, rozwijania ELASTYCZNOŚCI Waszej i Waszych dzieci, podopiecznych, klientów… i Przyjaciół z autyzmem.

Elastyczność, w naszym rozumieniu, to umiejętność adaptacji do zmieniających się okoliczności, ale też jest ona wyznacznikiem tego, na ile możemy być kreatywni, otwarci, wyrozumiali. Niemalże na co dzień spotykamy się też z totalnie błędnym przekonaniem, że to nasi podopieczni, Przyjaciele ze spektrum, powinni się dostosować do panujących wokół warunków. Stąd masa „zakazów” i/lub „nakazów”. Stąd też bierze się, naszym zdaniem, najwięcej nieporozumień, które nie pomagają nam w pracy nad wspieraniem elastyczności wśród osób ze spektrum autyzmu.

Chcemy Wam opowiedzieć o tym, jaki związek z poziomem elastyczności ma biochemia organizmu, łącznie z tym, co jemy (Edyta Węcławska). Zamierzamy obalić parę mitów, które funkcjonują w świecie terapeutycznym, niczym nieusuwalne dogmaty i zastąpić nieco świeższymi pomysłami. Będziecie mieli okazję poznać konkretne strategie, które pomogły pewnemu niesamowitemu dziecku rozwinąć swoją elastyczność do zadziwiającego poziomu. Opowie o nich wspaniała Mama Terapeutka (choć może bardziej pasuje słowo FACYLITATORKA – Magdalena Michalak). Posłuchacie też o nowoczesnym, wręcz przełomowym podejściu do GRANIC, które z lubością stawiamy dzieciom, zarówno neurotypowym, jak i ze specjalnymi potrzebami (Adrian Borowik). Zajmiemy się też Waszym dobrostanem. Specjalistka od Porozumienia Bez Przemocy opowie o tym, jak ważna jest pamięć o Was samych (Elżbieta Więcław). Jak trudno jest pomagać innym, kiedy sami mamy w sobie masę wątpliwości, lęku…

***

Mamy też prawdziwą PETARDĘ!!!

Na naszej konferencji wystąpi też ktoś niezwykle szczególny.

Mamy zaszczyt gościć samą KATE WILDE!

Specjalistka z Autism Treatment Center of America® (Amerykańskie Centrum Terapii Autyzmu) miejsca, gdzie powstał oraz jest nauczany PROGRAM SON-RISE®.

19 września, w pierwszym dniu konferencji Kate wygłosi 2 godzinny wykład (tłumaczony symultanicznie), w którym opowie o pracy nad elastycznością w ujęciu bardzo personalistycznym, podążającym, pełnym miłości, akceptacji i dobrej zabawy jednocześnie! Będzie to „wprowadzenie” do wydarzenia dnia kolejnego…

 

Tytuł wykładu Kate:

„Elastyczność – Naucz się. Inspiruj. Rozwijaj.” (tłumaczenie symultaniczne)

20 września poprowadzi warsztat o tym, jak pomagać i wspierać osoby ze spektrum autyzmu w sytuacjach związanych z płaczem, krzykiem, uderzaniem siebie i innych.

 
Warsztat z Kate Wilde:

„Napady złości u osób w spektrum – jak zrozumieć? Jak wspierać?”

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do ok. 17:00.

Miejsce: Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Śląskiej „Mrowisko”, ul. Pszczyńska 85

*****

REJESTRACJA na ZASADACH OGÓLNYCH (patrz regulamin) rozpoczęła się 25 maja i potrwa do 12 września 2020 r.

!!! ZAPRASZAMY !!!

Przewiń do góry