dr Joanna Wojtera-Kwiczor

mikrobiota jelitowa

Wykład: „Biochemia mówienia – dlaczego Bolek i Lolek długo nie mówili…?”

Mieszkam i działam w rodzinnym Poznaniu, gdzie współtworzę Klub Rodziców Dzieci ze Spektrum Autyzmu „RAZEM ŁATWIEJ”. Od ponad 6 lat wspieram rodziców dzieci z autyzmem poprzez media społecznościowe oraz organizację spotkań i warsztatów na żywo. Prywatnie jestem mamą dwóch niesamowitych chłopców, 9 letniego Kuby, który niesie ze sobą bagaż genetycznie uwarunkowanego autyzmu oraz 6 letniego Ignasia, małego Elona Muska z wulkanem emocji na miarę Etny.

Z wykształcenia jestem doktorem biologii, biotechnologiem środowiskowym i doradcą żywieniowym. Doświadczenie zawodowe nauczyciela akademickiego i osobiste zmagania w temacie autyzmu, a przede wszystkim pasja dzielenia się wiedzą z innymi rodzicami zaowocowały stworzeniem bloga na FB.

Spektrum Smaków to przestrzeń doradcza dla rodziców szukających wsparcia od przystanku „diagnoza-autyzm” przez szeroki krajobraz terapii i leczenia chorób pogłębiających symptomy autyzmu. Edukuję w zakresie diagnostyki laboratoryjnej, a także wspieram rodziców na drodze zmiany nawyków żywieniowych i stylu życia całej rodziny. Doświadczyłam przemiany i procesu zdrowienia pod wpływem praktyki jogi kundalini, która scala dla mnie wiedzę na temat uwalniania traumy, pracy z przeciążonym układem nerwowym, pogłębiania uważności oraz samoregulacji emocji.

Scroll to Top