Adrian "Dula" Borowik

Wykład: "Jak wystartować? O szukaniu motywacji do mówienia..."

Warsztat: "Mówić Każdy Może... 😉 "

Jestem pedagogiem, trenerem, wykładowcą. Od lat popularyzuję, zarówno wśród rodziców, jak i terapeutów osób w spektrum autyzmu, podejście do terapii wypływające z głębokiej refleksji, akceptacji i wyrozumiałości dla drugiego człowieka. Najbardziej interesującym mnie tematem jest budowanie relacji z osobami z autyzmem, przede wszystkim w środowisku domowym, ale też poza nim np. w przedszkolu lub szkole.

Przeszedłem szereg kursów organizowanych w USA przez Autism Treatment Center of America® oraz the Option Institute®, na których uczyłem się o The Son-Rise Program®, co w dużej mierze wyznaczyło kurs mojego podejścia do osób z autyzmem i do terapii.

Jestem tez sympatykiem podejścia nazywanego Rodzicielstwem Bliskości. Udało mi się przejść parę kursów u Agnieszki Stein i Gosi Stańczyk, na których pogłębiałem swoje zainteresowania skupiające się wokół relacyjnego, bliskościowego podejścia do „wychowania”.

Ufundowałem oraz prezesuję zarządowi Fundacji „Wspaniale, że jesteś…” Założyłem Przylądek Dobrej Nadziei, poprzez działalność w którym szkolę, wykładam, webinaruję, lajwuję na mojej stronie FB (Autyzm – warsztaty. Przylądek Dobrej Nadziei) i wspieram rodziny osób w spektrum autyzmu w ich codziennych zmaganiach z budowaniem relacji z osobami autystycznymi.

Wykładam też w Instytucie Studiów Podyplomowych w Tychach.

Scroll to Top