Fundator

Fundację „Wspaniale, że jesteś…” ufundował Adrian Borowik.

To ja 🙂 Od blisko 15 już lat zajmuję się pomocą osobom w spektrum i ich rodzinom. Zaczynałem od zabawy z dziećmi, w ich domach, pod okiem ich rodziców. Potem zaczęły się szkolenia, szukanie własnej drogi, Fundacja Być Bliżej Siebie, z którą ściągnęliśmy do Polski Raun’a Kaufman’a oraz pomogliśmy dziesiątkom osób wyjechać do Autism Treatment Center of America, na ;niesaowite szkolenia, które potrafiły pokazać całkiem inną perspektywę. Poznawałem i uczyłem się Programu Son-Rise. Jest to systemem terapeutyczny całkowicie odpowiadający mojemu światopoglądowi. Praktykując tę właśnie metodę nauczyłem się technik oraz strategii, które niejednokrotnie budzą zdziwienie.

Nieraz, w swojej praktyce szkoleniowej, spotykam się z nieufnością. Największe „mury” i blokady budujemy, kiedy pojawia się temat emocji, nastawienia, przekonań. Częściej jesteśmy, jako specjaliści, uczeni przestarzałych i dawno nieaktualnych, mitycznych wręcz stereotypów na temat terapii autyzmu. Do tego nikomu nie przyjdzie do głowy, aby uczyć nas dbać o siebie, aby wspierać naszą, terapeutów, kreatywność, samoświadomość, pewność siebie.

Chcę pokazywać nam specjalistom oraz Wam – Rodzicom osób w spektrum, że kluczem do efektywnej terapii, edukacji, do rozwoju – jest nasza postawa, że najważniejsza jest nasza stabilność emocjonalna, którą możemy budować jedynie w świadomości i z zaangażowaniem. Jeśli też tak czujecie, jeśli też chcecie pracować nad sobą, aby podnosić swoją efektywność w budowaniu relacji z osobami w spektrum autyzmu – śledźcie nasze działania.

Z pozdrowieniami. Bądźcie szczęśliwi…

Scroll to Top