Raun K. Kaufman

  • Dyrektor ds. Edukacji Globalnej w Autism Treatment Center of America®.
  • Autor książki „Autyzm – przełom w podejściu”.
  • Dyplom Etyki Biomedycznej, Brown University.
  • Członek Rady Doradczej, United States Autism & Asperger Association (USAAA).
  • Certyfikowany nauczyciel i trener The Son-Rise Program®.

O sobie:

„Podczas moich wykładów na arenie międzynarodowej i w całych Stanach Zjednoczonych, miałem zaszczyt poznać wielu rodziców, którzy głęboko kochają i chcą pomagać swoim dzieciom. Do pracy z nimi i profesjonalistami wnoszę również swoje bardzo osobiste doświadczenia.

Będąc młodym chłopcem zdiagnozowano u mnie autyzm niskofunkcjonujący, brak mowy oraz iloraz inteligencji poniżej 30. Mimo, że były takie zalecenia, bym uczęszczał do ośrodka, moi rodzice, Barry Neil Kaufman i Samahria Lyte Kaufman, opracowali Program Son-Rise i pracowali ze mną przez ponad trzy lata. Dzięki temu umożliwili mi wyjście z autyzmu bez śladu mojego poprzedniego stanu. Nasza historia została opisana przez mojego ojca w bestsellerowej książce Son-Rise: The Miracle Continue (Przebudzenie syna), a później była tematem wielokrotnie nagradzanego filmu telewizyjnego NBC Son-Rise: A Miracle of Love.

Studiując na Brown University, Ivy League, otrzymałem dyplom z Etyki Biomedycznej, coś, co nigdy nie powinno być dla mnie dostępne. W rzeczywistości nadal mnie zadziwia, że wszystko zatoczyło koło – że mogę teraz pomóc innym dzieciom przejść przez most, który kiedyś sam przekroczyłem.”

Przewiń do góry