Konferencja online

Z początkiem listopada 2020 r. zakończyliśmy naszą konferencję. Bardzo dziękujemy za Wasz udział, wsparcie i masę pozytywnych komentarzy. Do zobaczenia na naszych kolejnych przedsięwzięciach…

Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa ONLINE

„AUTYZM – Nastawienie. Odpowiedzialność. Rozwój.”
22.08 – 31.10 2020r.

Mieliśmy ogromną przyjemność i super okazję, aby zaprosić was na wydarzenie, które miało miejsce pomiędzy 22 sierpnia, a 31 października 2020 r.

Nasza postawa, nasze nastawienie i sposób podejścia nie są celem… Uważamy, że jest to najbardziej skuteczna DROGA do celu! W naszym mniemaniu jest to budowanie relacji z osobami w spektrum. Poprzez budowanie relacji, dążenie do nich w sposób pełny luzu i wyrozumiałości, pokazujemy innym, jak ważne są relacje, jak pomocna w życiu może być więź zbudowana z nami – „neurotypowcami”. Żeby ktoś inny uznał za „pomocne” przebywanie z nami, nie mamy innego wyjścia, jak być pomocnym… cierpliwym, wyrozumiałym, radosnym i serdecznym.

Często terapia zamienia się w szukanie sposobu, który nam pomoże nakłonić osobę w spektrum (młodszą czy starszą) do wykonywania poleceń. Zdarza się, że jest to przyczyną wielu trudnych, ciężkich i intensywnych emocji po obu stronach – zarówno nas specjalistów i rodziców, jak i osób autystycznych.

Można inaczej! Można z większą frajdą, można z większą uwagą, w bliskości i akceptacji szukać sposobu na nawiązanie zaufania pomiędzy nami. Nastawienie ma znaczenie – kolosalne!

***

Uczestniczki i Uczestnicy naszej konferencji mogli obejrzeć 5 wykładów dotyczących pracy nad swoją postawą i budowania kompetencji terapeutycznych w oparciu o zasoby, o których często zapominamy, a które znacznie podnoszą efektywność naszych działań.

Udział w naszej konferencji wzięli:

Barry N. Kaufman (Bears)
Barry N. Kaufman (Bears)
Raun K. Kaufman
Raun K. Kaufman
Kate C. Wild
Kate C. Wild
Adrian Borowik
Adrian "Dula" Borowik
Dagmara Ziniewicz Fuentes
Dagmara Ziniewicz Fuentes

Organizatorem wydarzenia była oczywiście Fundacja „Wspaniale, że jesteś…” przy współpracy z Przylądkiem Dobrej Nadziei oraz Autism Treatment Center of America® (Amerykańskie Centrum Terapii Autyzmu®)

Przewiń do góry