Konferencja online

Dzieje się u nas!!! Oj, się dzieje 🙂

Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa ONLINE

„AUTYZM – Nastawienie. Odpowiedzialność. Rozwój.”
22 sierpnia 2020 r. start o godzinie 9:00

Mamy ogromną przyjemność i super okazję, aby zaprosić was na wydarzenie, które będzie miało miejsce, zanim spotkamy się z wami twarzami w twarze, na gliwickiej konferencji „Autyzm – spektrum elastyczności” (19-20 września 2020).

Nasza postawa, nasze nastawienie i sposób podejścia nie są celem… Uważamy, że jest to najbardziej skuteczna DROGA do celu! W naszym mniemaniu jest to budowanie relacji z osobami w spektrum. Poprzez budowanie relacji, dążenie do nich w sposób pełny luzu i wyrozumiałości, pokazujemy innym, jak ważne są relacje, jak pomocna w życiu może być więź zbudowana z nami – „neurotypowcami”. Żeby ktoś inny uznał za „pomocne” przebywanie z nami, nie mamy innego wyjścia, jak być pomocnym… cierpliwym, wyrozumiałym, radosnym i serdecznym.

Często terapia zamienia się w szukanie sposobu, który nam pomoże nakłonić osobę w spektrum (młodszą czy starszą) do wykonywania poleceń. Zdarza się, że jest to przyczyną wielu trudnych, ciężkich i intensywnych emocji po obu stronach – zarówno nas specjalistów i rodziców, jak i osób autystycznych.

Można inaczej! Można z większą frajdą, można z większą uwagą, w bliskości i akceptacji szukać sposobu na nawiązanie zaufania pomiędzy nami. Nastawienie ma znaczenie – kolosalne!

***

Odwiedź nas pod koniec sierpnia. Na stronie http://wspanialezejestes.pl będziesz mogła/mógł obejrzeć 5 wykładów dotyczących pracy nad swoją postawą i budowania kompetencji terapeutycznych w oparciu o zasoby, o których często zapominamy, a które znacznie podnoszą efektywność naszych działań.

Udział w naszej konferencji zapowiedzieli:

Barry N. Kaufman (Bears)
Barry N. Kaufman (Bears)
Raun K. Kaufman
Raun K. Kaufman
Kate C. Wild
Kate C. Wild
Adrian Borowik
Adrian "Dula" Borowik
Dagmara Ziniewicz Fuentes
Dagmara Ziniewicz Fuentes

Szczegóły dotyczące udziału znajdziecie w zakładce „JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

Organizatorem wydarzenia jest oczywiście Fundacja „Wspaniale, że jesteś…” przy współpracy z Przylądkiem Dobrej Nadziei oraz Autism Treatment Center of America® (Amerykańskie Centrum Terapii Autyzmu®)

Przewiń do góry