KATE WILDE

Kate C. Wilde, Dyrektorka Programu Son-Rise® w Autism Treatment Center of America® ostatnie 28 lat spędziła pracując zarówno z dziećmi jak i dorosłymi osobami w spektrum autyzmu i ich rodzinami, również jako edukatorka terapeutów i nauczycieli. Jest autorką książki „Logistyka Autyzmu” (wydawnictwo Harmonia) oraz The Autism Language Launcher (jeszcze nie przetłumaczona na język polski). Kate znana jest również z, cieszących się ogromną popularnością, szkoleń, które prowadzi na całym świecie wraz z Raun’em Kaufmanem, „pierwszym dzieckiem” Programu Son-Rise®. Ten niesamowity duet regularnie podróżuje do Azji, Europy, ale też bardziej „lokalnie” – po USA.

Fantastyczne zdolności Kate możemy podziwiać również w serii krótkich filmików na YouTube, w których z właściwym sobie zaraźliwym entuzjazmem, który niewątpliwie jest jej znakiem firmowym, objaśnia niuanse zabawy z osobami ze spektrum, która pomaga im w pokonywaniu tego, co dla nich najtrudniejsze – obaw i wątpliwości związanych z budowaniem relacji, kontaktu, komunikacji z innymi.

Tytuł wykładu:

„Elastyczność – Naucz się. Inspiruj. Rozwijaj.” (tłumaczenie symultaniczne)

Elastyczność to umiejętność niezbędna do rozwoju naszych dzieci w świecie społecznym. Co mamy na myśli, mówiąc o elastyczności naszych dzieci? Co to znaczy być elastycznym? Jeśli chcesz pomóc dziecku w elastyczności, musisz najpierw posiadać i rozwijać własną. Naucz się trzech konkretnych sposobów, aby to zrobić.

W dniu warsztatowym, w niedzielę 20 września, Kate poprowadzi niesamowity warsztat o tzw. „trudnych zachowaniach”:

„Napady złości u osób w spektrum – jak zrozumieć? Jak wspierać?” (tłumaczenie symultaniczne)

Więcej na temat warsztatu przeczytasz TUTAJ.

Przewiń do góry