Dołożyliśmy wszelkich starań, aby Prelegentki i Prelegent, którzy zaszczycili nas swoją obecnością przygotowali wystąpienia dotyczące, często pomijanego, niezwykle ważnego wątku terapii autyzmu: elastyczności. Usłyszycie jak można pobudzać, rozwijać, pielęgnować elastyczność na różne sposoby. Wszystkie występujące osoby to praktycy od lat działający w obszarze terapii zarówno dzieci, jak i ich rodziców.

Zaproszenie na naszą konferencję przyjęły i przyjął:

Kate Wilde – jedna z głównych nauczycielek w Autism Treatment Center of America (USA). Od lat pracuje z setkami rodzin osób ze spektrum zarówno prowadząc terapię, jak i ucząc tysiące rodziców oraz specjalistów związanych z autyzmem na całym świecie. Przyjaciółka i zawodowa partnerka Raun’a Kaufman’a.

Adrian Borowik – pomysłodawca całego zamieszania. Od dawna jest związany z autyzmem. Zawodowo. Przez wiele lat uczył się podejścia pełnego ciepła, radości i wyrozumiałości dla osób ze spektrum. Początkowo terapeuta brykający z dziećmi zarówno na teranie ośrodków terapeutycznych, jak i bezpośrednio w domach, pod okiem rodziców przeszkolonych w Autism Treatment Center of America (Program Son-Rise), potem jako propagator, trener, sprzymierzeńca osób ze spektrum i ich rodzin.

Edyta Węcławska – dietoterapeutka i dietetyk kliniczny. Specjalistka w zarządzaniu szkoleniami i zasobami ludzkimi a przede wszystkim mama z 8-letnim doświadczeniem i stażem, która od kilku lat aktywnie działa w grupach wsparcia dla rodziców dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi. Autorka szkoleń, webinariów i warsztatów. Propagatorka zdrowego stylu życia i wiedzy na temat leczenia, diagnostyki chorób współistniejących, które zaburzają prawidłowy rozwój dzieci.

Elżbieta Więcław – certyfikowana przez CNVC trenerka Porozumienia bez Przemocy (NVC), mediator, coach i trener rozwoju osobistego, nauczyciel – praktyk, dyrektor programowy placówek FILOMATY w Gliwicach. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Śląskim, jest także absolwentką Podyplomowych Studiów z Retoryki (Uniwersytet Jagielloński), studiów Coach i Trener (Wyższa Szkoła Europejska im. J. Tischnera w Krakowie), rocznego studium Porozumienia Bez Przemocy, rocznego Kursu Mediacji wg Porozumienia bez Przemocy, Szkoły Transformacyjno-Rozwojowej w ramach projektu „Akademia Mistrzów Treningu” (GT Mentor, Kraków), ma za sobą ponad 300 godzin warsztatów w oparciu o NVC.

Magdalena Michalak – niezwykła Mama, Partnerka, Terapeutka, Nauczycielka… Mimo wyzwań, jakie spotykają ją w codziennym życiu, znajduje czas na zabawę z dwoma wspaniałymi dzieciaczkami. Przeszła szereg kursów dotyczących zarówno terapii autyzmu, jak i poszerzających perspektywę samoświadomości, samorealizacji, autoregulacji. Opowie o tym, jak udaje jej się prowadzić życie matki-specjalistki od autyzmu. Najlepszej specjalistki dla swoich dzieci.

Przewiń do góry