Autism Treatment Center of America to organizacja istniejąca na światowej mapie ośrodków zajmujących się autyzmem, od 1983 roku. Na przestrzeni wielu już lat pomogli tysiącom rodzin w poznawaniu ciągle przełomowej i ciągle nowatorskiej metody terapii autyzmu o nazwie The Son-Rise Program. Prowadzą zarówno szkolenia na terenie swojego kampusu położonego w Bekshire, południowo-zachodniej części stanu Massachusetts, w USA, jak i na całym świecie przybliżając wiedzę o Programie Son-Rise. Prężnie działają też w internecie, proponując szkolenia online, z których korzystają rodzice i specjaliści na całym świecie. To już kolejna wizyta przedstawiciela ATCA w naszym kraju. W poprzednich latach odwiedzał nas sam Raun K. Kaufman, „pierwsze dziecko” Programu Son-Rise, bohater książek Barry’ego N. Kaufman’a („Bears’a”) „Przebudzenie Syna”, „Kochać kogoś to być z nim szczęśliwym. Prawdziwa historia Roberttito.”. Raun jest też autorem bestsellera na skalę światową, książki, które wprowadza w techniki i filozofię Programu Son-Rise – „Autyzm – przełom w podejściu”.

Tym razem nasze zaproszenie przyjęła Kate Wilde, starsza nauczycielka oraz dyrektorka Programu Son-Rise w Autism Treatment Center of America. Autorka przetłumaczonej na polski „Logistyki Autyzmu” oraz wydanej po angielsku „The Autism Speaking Launcher”.

Przylądek Dobrej Nadziei jest platformą edukacyjno popularyzatorską założoną przez Adriana Borowika. Jest on pedagogiem, trenerem, terapeutą, który od lat popularyzuje, zarówno wśród rodziców, jak i terapeutów osób z autyzmem, podejście do terapii wypływające z głębokiej refleksji, akceptacji i wyrozumiałości dla drugiego człowieka. Najbardziej interesującym go tematem jest budowanie relacji z osobami z autyzmem, przede wszystkim w środowisku domowym, ale też poza nim np. w przedszkolu lub szkole. Przeszedł szereg kursów organizowanych w USA przez Autism Treatment Center of America® oraz the Option Institute®, na których uczył się o The Son-Rise Program®, co w dużej mierze wyznaczyło kurs jego podejścia do osób z autyzmem i do terapii.

Wydawnictwo Edukacyjne istnieje od 1993 r. Początkowo publikowało głównie podręczniki oraz pomoce dydaktyczne dla nauczycieli. Od kilkunastu lat wydaje przede wszystkim publikacje wspierające prawidłowy rozwój dzieci, wykorzystywane przez logopedów i terapeutów podczas diagnozy i terapii logopedycznej. Ma w swojej ofercie także serię dla przedszkolaków oraz pakiet pomocy do nauki języka angielskiego w przedszkolu. Publikuje książki znanych i cenionych autorów – psychologów, logopedów, pedagogów.

Wydawnictwo Edukacyjne chce swoją działalnością szkoleniową i edukacyjną przyczyniać się do poszerzenia wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat rozwoju dzieci i wszelkich zaburzeń rozwojowych.

20 marca 2020 roku Wydawnictwo organizuje Ogólnopolską Konferencję W krainie dźwięków. Percepcja słuchowa i zaburzenia słuchu u dzieci, podczas której wykłady wygłoszą znani i cenieni w Polsce i na świecie specjaliści: lekarze, logopedzi, terapeuci i pedagodzy, m.in. prof. nadzw. dr hab. med. inż. Krzysztof Kochanek, dr n. med. Paweł Papież, dr n. med. Katarzyna Ita Bieńkowska.

Polskie Radio Katowice – nowoczesna technika i 90-letnia tradycja. Tak w skrócie można opisać , jedną z największych i najstarszych rozgłośni w kraju.

Przez całą dobę kilka milionów słuchaczy odbiera nasz program w całym województwie śląskim a także w Czechach, na Słowacji oraz w części województw małopolskiego, opolskiego i łódzkiego. Wykorzystujemy cztery nadajniki emitujące nasz program na falach 102.2, 101.2, 103.0, 98.4, 97.0, 89.3 MHz znajdujące się w Katowicach, Bielsku-Białej, Częstochowie, Raciborzu i Gliwicach. Program Polskiego Radia Katowice jest również odbierany na całym świecie za pośrednictwem internetu. 1 października 2013 roku Radio Katowice rozpoczęło nadawanie sygnału cyfrowego w systemie DAB Plus.

Najważniejsze dla nas są sprawy naszego regionu. To właśnie im poświęcamy największą część programu Radia Katowice. Słuchaczom proponujemy wszystko to, co naszym zdaniem powinno znaleźć się radiu publicznym: informację, reportaż, publicystykę, sport, kulturę i oczywiście dobrą muzykę, także poważną. Wiele miejsca na naszej antenie poświęcamy audycjom edukacyjnym.

FILOMATA istnieje w Gliwicach od 1996r. jako zespół niepublicznych placówek oświatowych dla dzieci i młodzieży (przedszkole, szkoła podstawowa i LO) oraz przestrzeń rozwoju dla osób dorosłych. Naszym drogowskazem jest ROZWÓJ i EMPATIA. Dążymy do współpracy, bo ona daje nam poczucie sensu i przynależności. Pierwszym naszym działaniem było prowadzenie szkół FILOMATY, w których każdego dnia staramy się wcielać w życie powyższe wartości i współtworzyć miejsce, w którym potrzeby wszystkich są brane pod uwagę. Z tego zrodziło się doświadczenie i wiedza, dlatego częścią działań FILOMATY jest także aktywność wykraczająca poza pracę szkół i przedszkola. Tworzymy i systematycznie rozwijamy przestrzeń dla społeczności lokalnej, w której poruszamy ważne tematy, pogłębiamy wiedzę i rozwijamy umiejętności, służące wszystkim, służące temu, aby świat stawał się choć trochę lepszym miejscem.

Przewiń do góry